Autor:

tomzmuda

Utworzono:

02.08.2021

Dzięki zwycięstwu Sony Nowe Miasto z Żakiem Szreńsk 5:0 Wieczfnianka definitywnie utrzymuje się Lidze Okręgowej. To jedyna dobra wiadomość z 29 kolejki, gdyż wysoko ulegamy Żbikowi Nasielsk. Już w 4 minucie goście obejmują prowadzenia po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego z około 18 metrów. W 19 minucie Adrian Sodoma broni piłkę zmierzającą przy słupku do naszej bramki. W 24 Michał Dąbrowski źle przyjmuje piłkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzela wysoko nad bramką. Dwie minuty później jest już 0:2. Błąd naszego obrońcy i zbyt późne wyjście z bramki Sodomy wykorzystuje napastnik Żbika. W 28 minucie Sodoma fauluje w polu karnym przeciwnika, który znalazł się oko w oko z naszym bramkarzem po błędzie Łukasza Palewskiego. Kapitan gości nie myli się z "11" i jest 0:3. Jeszcze w 32 minucie Jarosław Szmyt strzela głową w bramkarza i na tym kończą się emocje w pierwszej połowie. W 59 minucie ponownie Szmyt strzela, tym razem z 40 metrów tuż nad bramką. W 63 Sodoma paruje strzał , a piłkę z linii bramkowej wybija Marcin Harzyński. W 71 minucie najlepszej okazji nie wykorzystuje Dąbrowski. z 11 metrów strzela lekko po ziemi, a Oskar Bucholski łapie piłkę. Za to przeciwnicy wykorzystują identyczną sytuację bez pudła i 74 minucie ustalają wynik na 0:4. W ostatnich 10 minutach próbowaliśmy zdobyć honorowe trafienie, jednak bez powodzenia. W seniorskiej piłce zadebiutował 16-letni Bartosz Półkoszek, który jako jedyny z bloku obronnego nie był winny utracie żadnego gola, a w paru sytuacjach ratował skórę starszym kolegom.